Ozar.net Hizmetleri

Web sitenizi güncelletmek sorun mu oluyor?

Siteniz için Programlanabilir Araçlardan bazıları

Site içi Arama Motoru

Ziyaretçileriniz web sitenizde Google gibi dış bir arama servisine ihtiyaç duymadan arama yapabilirler. Böylelikle sitenizin ciddiyetinin artması haricinde, ziyaretçileriniz hem aradıklarını sitenizde bulabilip bulamaycaklarından daha emin olurlar, hem de arama işlemi onların sitenizin başka bölümlerini de keşfetmelerine vesile olur.

Üyelik sistemi

Sitenizdeki etkileşimli hizmetlerden yararlanmak için, ziyaretçilerin üye olmasını gerektirecek bir üyelik sistemi ile bilgi toplayabilir, hem de ziyaretçilerin daha da sık geri dönüşler yapması için bir altyapı elde etmiş olursunuz. Bu altyapı ileride kurmayı düşünebileceğiniz başka sistemler için de gerekli temeli atmış olacaktır.

Çevirimiçi dosya alışverişi

Ozar.net bugün özellikle uzak şehirlerde bulunan kendi müşterileriyle hususi olarak Internet üzerinden çalışabilmek için üyelik sistemini baz alan etkileşimli doküman yönetimi ve dosya alışverişi sistemi üzerinde çalışmaktadır.

Tartışma Forumu

Sitenizi daha önce ziyaret edenleri sitenize tekrar çekmenin yollarından biri de, sitenizde konunuza uygun bir tartışma forumu olmasıdır.

Forumlar olgunlaştıkça, arama motorlarına tesadüfen indekslenen içerikleri nedeniyle yeni ziyaretçilerin sitenize rastlamasını sağlarlar. Ancak ülkemizdeki sitelerin yaklaşık %50sinin yaptığı gibi tüm içerik sitesini forum yapısından ibaret olarak tasarlamak, sadece kısa vadede sonuç getiren ve belli bir noktadan sonra büyümeye engel teşkil eden bir 'handikap'tır.

Açık Kaynak İçerik Yönetim Sistemlerinin Adaptasyonu ve Devreye Alınması

Ozar.net, Joomla*, Wordpress**, Drupal, SMF, vBulletin ve Wikimedia gibi açık kaynak içerik yönetim sistemlerinin organizasyon ya da kuruluşunuza adapte edilmesi ve devreye alınması konusunda da hizmet ve destek vermektedir.

Web İYS

Bir kuruluşun Web sitesi mevcut ve potansiyel müşterilerin, çalışanların, iş ortaklarının, medya ve yatırımcıların da içinde bulunduğu çok büyük bir kitle için kuruluşla ilk tanışma noktası haline gelmiştir. Sonuç olarak, verimli bir kurumsal siteyi yaratabilme ve yönetebilme yeteneği bir kuruluşu başarılı kılacak olan karlılık, imaj kalitesi, potansiyel müşterilerin ve çalışanların dikkatinin çekilmesi gibi anahtar bileşenler ile doğrudan bağlantılı bir kritik başarı faktörü haline gelmiştir.

Bir kuruluşun tamanında içeriği yönetmek kolay bir iş değildir. İçerik miktar ve çeşit olarak bileşik bir şekilde artmakta ve site yöneticileri için başa çıkması neredeyse imkansız bir hale gelmektedir. Statik HTML yaklaşımları yeni içeriğin yayına alınmasında ve mevcut içeriğin güncellenmesinde gecikme ve maliyet artışlarına sebep olmaktadır.

Tüm dünyadaki kuruluşlar için Web yayıncılığındaki sıkışmaları çözebilecek tek çözüm gerçek zamanlı dinamik içerik hazırlama, esnek iş akışı, Web sitesine erişim kontrolleri ve maliyetleri düşüren mantıklı yayıncılık mekanizması gibi özelliklere sahip olan güçlü bir sistemde yatmaktadır.

Birçok içerik yönetim yazılımı (İngilizcesi Content Management System, ya da kısaca CMS) üreticisi ürünlerinin bir firmanın çalışanlarının tümünün içerik girmesine imkan tanıyacak kadar kolay kullanıma sahip olduğunu iddia etseler de, piyasadaki birçok içerik yönetimi aracının kapsamlı eğitimler gerektirdiği ve teknik olmayan kullanıcıların bu araçları kullanmak konusunda rahat olmadıkları bir gerçektir.

Ozar.net performans, işlevsellik ve sitede yapılacak her değişiklikte Web takımına olan ihtiyacı ortadan kaldırararak, firmanın BT giderlerini azaltan ve BT departmanının daha önemli teknik konulara veya kurumun ana işine yoğunlaşmasına imkan sağlayan kullanım ve uyarlama kolaylığı sunmaktadır. Ozar.net "hosting" platformunuz (ASP / Windows, PHP, JSP - Java / UNIX) ne olursa olsun, altyapınıza uygun olarak size özel geliştirme yapabilir.


 

*Joomla! yüksek etkileşimli ve çok-dilli Web siteleri, çevrimiçi topluluklar, medya portalları, bloglar ve e-Ticaret uygulamalarının hızlıca oluşturulabilmesi için tasarlanmış bir açık kaynak içerik yayınlama sistemidir.

**WordPress, dünyanın en yaygın içerik yönetim sistemlerinden (CMS) biridir. Yaygın olarak kullanılmasının temelinde açık kaynak kodlu yapısı, kolay kurulumu ve kullanıcılar tarafından üretilen tema ve eklenti desteği bulunmaktadır.